Pravo na pristup informacijama

Pravo na informaciju ostvaruje se podnošenjem zahtjeva Tehničkoj školi Virovitica.

Ako se zahtjev podnosi pisanim putem, potrebno je ispuniti obrazac zahtjeva za pristup informacijama U slučaju da se obrazac ne koristi, poželjno je naznačiti kako je riječ o zahtjevu na pravo na pristup informacijama.

Tehnička škola Virovitica imenovala je Sanju Drimal, tajnicu škole, službenicom za informiranje. Službenica za informiranje zadužena je za zaprimanje i rješavanje ostvarivanja prava na pristup informacijama te ostale poslove sukladno Zakonu o pravu na pristup informacijama.

Zahtjev za ostvarivanje prava na pristup informaciji može se podnijeti:

• pisanim putem, uz naznaku „Zahtjev za pristup informacijama“ na adresu: Tehnička škola Virovitica, Zbora narodne garde 29, 33000 Virovitica
  • elektroničkom poštom na adresu: ured@ss-tehnicka-vt.skole.hr; s naslovom elektorničke pošte: Zahtjev za pristup informacijama
  • na broj faksa: 033/725 274, uz naznaku Zahtjev za pristup informacijama
  • donijeti osobno u tajništvo škole radnim danom od 10:00 do 12:00 sati.

Prilikom podnošenja zahtjeva nije potrebno platiti dodatnu naknadu uz obrazac.

Zahtjev za pristup informacijama, da bi bio valjan, obvezno mora sadržavati:

• naziv i sjedište tijela javne vlasti kojem se zahtjev podnosi
  • traženu informaciju (podatke koji su važni za prepoznavanje tražene informacije)
  • ime i prezime te potpunu adresu stanovanja fizičke osobe koja podnosi zahtjev
  • tvrtku, odnosno naziv pravne osobe i njezino sjedište.

Podnositelj zahtjeva nije obvezan navesti razloge zbog kojih traži pristup informaciji, a u zahtjevu može predložiti i način na koji će tijelo javne vlasti učiniti informaciju dostupnom.

Nepotpuni zahtjevi ne mogu se uputiti u postupak.

Škola Virovitica  ima pravo na naknadu stvarnih materijalnih troškova od podnositelja zahtjeva u svezi s pružanjem i dostavom tražene informacije prema članku 19. stavka 2. Zakona o pravu na pristup informacijama.

Priloženi dokumenti:

1. Obrazac zahtjeva
  2. Zakon o pravu na pristup informacijama
  3. Izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2016. godinu
  4. Izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2016. godinu
  5. Izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2017. godinu.
  6. Godišnje izvješće 2017.
  7. Godišnje izvješće 2018.
  8. Izvješće o provedbi Zakona o pravu na pristup informacijama za 2018. godinu
  9. Godišnje izvješće 2019.
  10. Godišnje izvješće 2020.
  11. Godišnje izvješće 2021.
  12. Godišnje izvješće 2022.
  13. Godišnje izvješće 2023.