Dan hrvatske glagoljice u Tehničkoj školi Virovitica
Autor: Tanja Kolar Janković, 23. 2. 2018.

Institut za hrvatski jezik i jezikoslovlje pokrenuo je manifestaciju Dan hrvatske glagoljice kako bi se  obilježio dan kada je 22. veljače 1483. tiskan Misal po zakonu rimskoga dvora, hrvatski prvotisak. Inicijativi su se pridružili Matica hrvatska, Staroslavenski institut, NSK, Prijatelji glagoljice i učenici 1. M Tehničke škole Virovitica.

Na nastavi Hrvatskoga jezika upoznali su značajke hrvatskog srednjovjekovlja, a na prigodnoj radionici pisali su svoja imena i naslove srednjovjekovnih djela na glagoljici. Radionica je pobudila interes za prvo pismo kojim je zapisan hrvatski jezik.