preskoči na sadržaj

Tehnička škola Virovitica

Login

Potvrde

Dragi učenici,

na poveznici

 https://potvrde.skole.hr/login

 koristeći svoj AAI@EduHr identitet

možete preuzeti i ispisati

potrebne potvrde.

    
        

 
Raspored zvonjenja


Brojač posjeta
Ispis statistike od 1. 4. 2011.

Ukupno: 500075
Ovaj mjesec: 1734
Ovaj tjedan: 306
Danas: 4
Vijesti
Povratak na prethodnu stranicu Ispiši članak Pošalji prijatelju
Obilježen 7. Tjedan psihologije


U okviru obilježavanja 7. Tjedna psihologije koji se u cijeloj Hrvatskoj obilježavao u tjednu 17. do 22. veljače 2014., u Tehničkoj je školi stručna suradnica, psihologinja Melita Majurec održala radionice u sklopu provođenja projekta PREVENCIJA NASILJA U MLADENAČKIM VEZAMA. Radionice su provedene 19. veljače 2014. u vremenu od  9.10 do 12.35 sati u trećim razredima medicinskog programa, a 20. veljače 2014., u vremenu od 9.00 pa sve do 12.35. Gošća Tehničke škole bila je psihologinja Zavoda za zapošljavanje, Područni ured Virovitica, Snježana Prkić. Zainteresirani učenici završnih razreda, putem računalnog programa profesionalnog usmjeravanja Moj izbor mogli su dobiti informaciju odnosno preporuku o odabiru zanimanja ili daljnjeg obrazovanja te zapošljavanja .

 

Program PREVENCIJA NASILJA U MLADENAČKIM VEZAMA nastao je realizacijom projekta kojega je vodilo Društvo za psihološku pomoć od 2009.-2011. u suradnji s organizacijom Movisie iz Utrechta  i financijsku podršku MATRA programa Ministarstva vanjskih poslova Nizozemske i Grada Zagreba te u suradnji s Agencijom za odgoj i obrazovanje. 

 Ideja vodilja sve četiri održane radionice bila je da ni pod kojim uvjetima u bliskim odnosima nasilje nije prihvatljivo i da za njega nema opravdanja.

U prvoj radionici „Sanjam dobru vezu“ cilj je bio osvijestiti očekivanja, uvjerenja i rodne stereotipe o ljubavnim vezama i partnerskom odnosu te usvojiti osnovna znanja o kvalitetnoj vezi i pravima u ljubavnoj vezi. U drugoj radionici „Otvorenih očiju“  radilo se na prepoznavanju različitih vrsta nasilja i pritisaka u mladenačkim vezama, uzrocima nasilnog ponašanja te posljedicama podnošenja nasilne veze. U  sljedećoj radionici  „Moje želje i moje granice“  pokazat će se koliko je važno znati izraziti svoje želje i potrebe, postaviti granice i koristiti pregovaranje kao konstruktivni način rješavanja sukoba. U četvrtoj radionici „Kako prijatelji mogu pomoći“  naglasak će biti na usvajanju normi da je u redu potražiti pomoć kad se osoba nalazi u nasilnoj vezi.

U radionicama je sudjelovalo 60 učenika koji su svojim aktivnošću doprinijeli odličnoj atmosferi u kojoj smo svi ponešto naučili. Učenici su radionice procijenili jako zanimljivim, korisnim i upotrebljivim za svakodnevni život .

                                                                                      M. Majurec, prof.

 





[ Povratak na prethodnu stranicu Povratak | Ispiši članak Ispiši članak | Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju ]
preskoči na navigaciju