Stručni posjet Zagrebu uz ‘’fuliranje’’ po zagrebačkim muzejima i trgovima
Autor: Tanja Kolar Janković, 21. 12. 2023.

U utorak, 19. prosinca 2023. , učenici 1.m, 1.mht, 2.š i 3.š posjetili su Zagreb kako bi iskusili blagdansku čaroliju glavnoga grada, a usput se i kulturno educirali razgledavanjem jedinstvenih muzeja. Prva je stanica bio Tehnički muzej Nikola Tesla u kojem su učenici prvih razreda ponovili gradivo iz fizike, a usput dobili i neke nove zanimljive informacije o velikom izumitelju Nikoli Tesli. Bio je tu ‘’inicijalni test’’ našega vodiča i ono što možemo reći je da i nismo baš blistali. Učenici 2. i 3. š, imali su nešto ležerniji obilazak Muzeja iluzija u kojem su zaključili da je i nemoguće moguće i to kroz atraktivne varke i zagonetke.

Eto, barem nisu imali blic test, ali su mogli promišljati o zakonima fizike.  Fizika je definitivno bila prisutna u Muzeju mamurluka koji je doista oduševio svojim pričama i eksponatima o posljedicama ispijanja ‘’čašice ili dvije više’’. Ovdje se mogao isprobati simulator ‘’pijane vožnje’’, ali i hodati po ravnoj crti uz pomoć ‘’pijanih naočala’’. Nakon kulture, našlo se vremena i za brzinski šoping, koji je, prema komentarima učenika, trajao prekratko, ali nismo mi krivi što je Arena toliko velika. 😊 Šećer na kraju je bilo klizanje na Tomislavcu i posjet zagrebačkim trgovima koji obiluju štandovima s blagdanskom hranom od koje rastu zazubice. Cijene nećemo komentirati, ali za fritule i kobasice  našlo se nešto sitno eura po džepovima (ako je što ostalo od šopinga).  Našlo se vremena i za susret s obitelji i prijateljima koje ne viđamo često, stoga ne čudi da smo se svi kućama vratili ispunjeni radosnim duhom Božića i bogatiji za neka nova znanja (posebice iz fizike 😉), iskustva i prijateljstva. (gt)