Poziv na Večer (Podne) matematike i fizike
Autor: Tanja Kolar Janković, 5. 12. 2023.

Dragi učenici!

U četvrtak, 7. prosinca 2023., u holu Tehničke škole i učionici 3 s početkom u 11:30 održat će se osma po redu Večer (Podne) matematike i fizike jer smo prijepodnevna smjena. Organizator Večeri je Hrvatsko matematičko društvo, a provode je profesori matematike i fizike Tehničke škole s učenicima.

Obiđite radionice i sudjelujte u njihovim aktivnostima, a najuspješnije očekuju nagrade. Okušajte se u izradi kirigami 3D božićnih čestitki, rješavanju vizualnih mozgalica, naučite različite načine de(šifriranja) tajnih poruke, složite i računajte s matematičkom slagalicom. Pogledajte umijeće izrade fraktala u GeoGebri te sudjelujte u igri matematičkih asocijacija i detekcije.

U učionici br. 3 otkrijte čudesne zakone fizike pomoću zanimljivih pokusa i sudjelujte u kvizu.

Dobrodošli u otkrivanje zabavne strane matematike i fizike, a slobodno dovedite svoje prijatelje i roditelje.