Početak lijepe suradnje sa Šumarijom Đurđevac
Autor: Tanja Kolar Janković, 5. 12. 2023.

U petak, 24. studenoga 2023., učenici 3. i 4. razreda šumarskog tehničara posjetili su Šumariju Đurđevac. U rasadniku Limbuš dočekali su ih upravitelj Šumarije Đurđevac Goran Švaco i upraviteljica rasadnika Martina Jeren koji su, zajedno sa svojim revirnicima i radnicima, objasnili i pokazali inovativnu proizvodnju sadnica crne johe.

Posjetili su i plantaže crne johe te sekundarnu prašumu „Crni jarki“. Na zanimljiv, edukativan i stručan način učenicima su približene ekološko-gospodarske značajke crne johe. Raznolikost staništa đurđevačkog područja potvrdio je i odlazak na zaštićeno geografsko-botaničko područje Đurđevački pijesci. Posjet Šumariji Đurđevac završio je ručkom (gostoljubivost šumarske struke opet na djelu- prefini gulaš).

Za kraj posjeta Đurđevcu odabrali smo ZOO vrt gdje smo se zabavili uz deve, koze i pokoju ljamu.

Rozalija Davidović, prof. i Margareta Bandić, prof.