Best in English 2023
Autor: Tanja Kolar Janković, 21. 11. 2023.

U četvrtak, 16. studenoga 2023., održano je međunarodno online natjecanje iz engleskoga jezika na kojem je sudjelovalo 19 učenika naše škole.  Natjecanju su pristupili učenici koji su bili najuspješniji u rješavanju probnoga testa tjedan dana ranije. Ove se godine prijavilo preko 700 srednjih škola iz čak 34 države pa jedva čekamo saznati konačne rezultate koje očekujemo za mjesec dana. Ovo je natjecanje već tradicija u našoj školi, a služi kako bi zainteresirani učenici stekli još veća znanja i vještine u poznavanju engleskoga jezika. Sam koncept ispita vrlo je jasan -  rješava se 60 minuta, a sastoji se od poznavanja gramatike te čitanja i slušanja s razumijevanjem. Učenici pritom koriste računalo ili mobitel i slušalice, a koncentracija mora biti ogromna. Posebno pohvaljujemo Noaha Zdjelara, Leona Batelku, Dominika Horvata, Vanju Mikića i Valentina Pintara koji su ostvarili odlične pojedinačne rezultate (oko 100 bodova od ukupnih 126) pa se nadamo će se to odraziti na konačan poredak pojedinačno ali i ekipno. Čestitamo svima na sudjelovanju i nadamo se dobrim  konačnim rezultatima!

Učenici koji su sudjelovali  na BIE -u:  Noah Zdjelar, Leon Batelka, Damjan Pažin, Valentino Pinter, Vanja Mikić, Krunoslav Baković, Leo Trupina, Dominik Horvat, Ante Gavranović, Dorijan Mraz, Denis Memić, Lovro Petrović, Ivan Martić, David Holi, Denis Sambol, Luka Buzuk, Borna Šojat, Karlo Poljak I Matej Bračun.

nastavnice Katarina i Gabriela