Sciences, Technology, Arts, Research, Teamwork- eTwinning projekt S.T.A.R.T.
Autor: Tanja Kolar Janković, 13. 11. 2023.

U rujnu ove godine učenici naše škole s profesoricom Vlatkom Hižman-Tržić uključili su se u međunarodni eTwinning projekt naziva S.T.A.R.T. ( Sciences, Technology, Arts, Research, Teamwork) u kojem će surađivati  s učenicima i nastavnicima iz Moldove, Poljske, Sjeverne Makedonije, dvjema školama iz Rumunjske, dvjema školama iz Španjolske, dvjema školama iz Portugala i dvjema školama iz Turske. U projekt su uključeni učenici 2.E razreda: Dominik Popović, Krunoslav Baković, David Holi i Noa Teskera, učenici 2.M razreda Sara Bukvić i Karlo Pavoković te učenici 3.E razreda Gabrijel Bakić, Manuel Bošnjak, Luka Kaselj, Luka Gojević i Karlo Poljak.

Cilj projekta je povezati učenike sa stvarnim životom kroz proučavanje znanosti, tehnologije i umjetnosti uz matematiku kao temeljni alat i poveznicu s drugim znanostima. Učenici će postavljati pitanja, kritički razmišljati, analizirati, pronalaziti rješenja i primjenjivati ih. Kroz ovaj projekt želimo integrirati učenike u kreativan, moderan i učinkovit pristup učenju, razviti njihove sposobnosti komunikacije i suradnje te unaprijediti komunikaciju na engleskom jeziku.Učenici  i nastavnici upoznali su se napisavši nešto o sebi na Padlet ploči te su učenici organizirani u tri međunarodna tima u kojima će izrađivati zadatke. Izabran je logo projekta, a naš je predstavnik bio logo koji je izradio Gabrijel Bakić iz 3.E i koji je pobijedio u našem glasanju između 8 prijedloga.

Učenici su se zaista potrudili i izradili čak dva promotivna videa naše škole – prvi je osmislila i izradila Sara Bukvić iz 2.M, a poboljšanu verziju u kojoj je snimano dronom Gabrijel Bakić iz 3.E. Dron je za ove potrebe ustupio i snimao Luka Gojević iz 3.E.

Nakon online sastanka nastavnika, 21. studenoga očekuje nas online sastanak svih sudionika projekta te izrada zanimljivih aktivnosti u međunarodnim timovima. Za sada pogledajte naš logo prijedlog i promo video naše škole !

Vlatka Hižman-Tržić, prof.