Čitanje koje nas povezuje
Autor: Tanja Kolar Janković, 24. 10. 2023.

Gradska knjižnica i čitaonica Virovitica okupila ljubitelje stranih knjiga na zanimljivom susretu tijekom Mjeseca hrvatske knjige

Ovaj mjesec je ispunjen raznim događanjima poput književnih susreta, predstavljanja knjiga, čitanja, radionica i izložbi. U utorak, 19. listopada 2023. u Gradskoj knjižnici i čitaonici Virovitica, održan je susret učenika pod nazivom ,,Nek' ti stranci postanu znanci” na kojemu je sudjelovalo ukupno šest učenica osnovnih i srednjih škola. Iz naše škole nastupile su Tina Cabunac i Mija Janković iz 1. M razreda.

Zadatak je bio pročitati i predstaviti stranu knjigu koja nije prevedena na hrvatski jezik, a za trud svaki je sudionik dobio prigodnu nagradu. Ovaj susret pružio je priliku svima da podijele svoje omiljene strane naslove te ih rado preporuče kako bi svoje vršnjake potaknuli na čitanje.

Mirna Posavac, 1. M