Svjetski dan mentalnog zdravlja
Autor: Tanja Kolar Janković, 13. 10. 2023.

Svjetski dan mentalnog zdravlja obilježava se 10. listopada. Svjetska zdravstvena organizacija želi na taj način podizati svijest o problemima mentalnog zdravlja te poticati na ulaganje u sustav podrške mentalnom zdravlju. Stoga je u utorak, na sam dan obilježavanja, naša stručna suradnica-psihologinja Melita Majurec održala predavanje na tu temu u 3.m razredu, a nakon kojeg su učenici rješavali online upitnik iz kojeg su mogli saznati kakvo je njihovo trenutačno psihičko stanje.

Također su izradili i plakat na tu temu i pritom naveli 10 načina kako možemo poboljšati svoje mentalno zdravlje. A za vrijeme velikog odmora, online upitnik o trenutačnom psihičkom stanju ispunili su i nastavnici.

Irina Strija, prof.