Europski dan jezika
Autor: Tanja Kolar Janković, 28. 9. 2023.

#EuropeanDayofLanguages 🇬🇧🇩🇪🇮🇹♥️❣️

Kao i svake godine, Europski dan jezika u našoj školi nije prošao nezapaženo. Rješavajući interaktivni kviz putem Kahoot aplikacije, naši su učenici u srijedu, 27. rujna 2023. ponovno imali priliku pokazati svoje znanje u raznim kategorijama - prepoznavanje zastava, pogađanje podrijetla sportaša, etimologije riječi u engleskom jeziku te opće činjenice o jezicima. U kvizu su sudjelovali učenici 1. i 3. razreda drvodjeljski tehničar dizajner i 2. razred tehničar za mehatroniku.

Iako je bilo napeto do samoga kraja, nagradu je odnio pobjednički tim Rustičeli – Dominik Tomić i Ivan Baticeli (3. DTD). 🥪👏

Na sličan način, nastavnici su također podržali ljubav prema jezicima i kulturi sudjelujući u kratkom pub kvizu.

No, kako bismo osvijestili važnost učenja stranih jezika, učenici su imali priliku pogledati filmove na njemačkom i talijanskom jeziku. Tako su 3. razredi mehatroničara i drvodjeljski tehničari dizajneri pogledali njemački triler - Die Welle. Dok kroz bezazleni eksperiment omiljeni profesor pokuša približiti učenicima pojam autokracije, situacija se zakomplicira kada njihov stvarni život počinje nalikovati na – diktaturu.

Na malo drugačiji način, naši maturanti elektrotehničari i šumarski tehničari, podsjetili su se užasa holokausta kroz humoristične dosjetke glavnog lika talijanske tragikomedije La vita è bella.

Cilj je kroz zabavno-edukativne sadržaje promicati važnost učenja jezika i potaknuti na promišljanje o drugačijim kulturama.❣️🥰