Državni stručni skup za nastavnike u sektoru šumarstvo i drvna tehnologija, podsektoru drvna tehnologija
Autor: Tanja Kolar Janković, 26. 6. 2023.

Dana 4. srpnja  2023. godine Tehnička škola Virovitica u suradnji s Panonskim drvnim centrom kompetencija bila je domaćin državnog stručnog skupa za nastavnike u sektoru šumarstva, prerade i obrade drva – zanimanje drvodjeljski tehničar dizajner.

Dobrodošlicu  nastavnicima koji su pristigli iz različitih dijelova Hrvatske poželjela je Martina Bunić, pročelnica za obrazovanje i demografiju Virovitičko-podravske županije .

Stručni skup otvorila je viša savjetnica Irena Ištvanić iz Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih.

Denis Validžić, direktor Panonskog drvnog centra kompetencija upoznao je nastavnike s radom centra, a  potom je Saša Drajić, nastavnik strukovnih predmeta u Tehničkoj školi Virovitica, održao   predavanje o Primjeni CNC tehnologije u drvnoj industriji. Nakon toga nastavnici su posjetili i upoznali  se s radom tvrtke TVIN d.o.o. Virovitica uz vodstvo njezina direktora Hrvoja Vampovca.  Stručni skup završio je posjetom Gradskom muzeju Virovitica i stalnom postavu „Drveno doba“ pod vodstvom ravnateljice muzeja Mihaele Kulej.

Cilj ovog stručnog skupa jest upoznati nastavnike s djelokrugom rada Panonskog drvnog centra kompetencija i s primjenom modernih tehnologija u obradi drva te podizanje kvalitete obrazovnog procesa.

Jasmina Fijala, dipl. ing.