Učenici 3. M posjetili Učenički dom Virovitica
Autor: Tanja Kolar Janković, 19. 6. 2023.

U petak, 9. svibnja 2023., mi, učenici 3.M razreda i nastavnica Gabriela Tomljanović posjetili smo Učenički dom Virovitica gdje su nas srdačno ugostili stručna suradnica Ivana Štetić i odgajatelj Ivan Kelečić. U sklopu predmeta Načela poučavanja proučavamo vrste pedagogije, a jedna od njih je i domska pedagogija, stoga smo odgovore na neka pitanja dobili upravo od naših domaćina. Objasnili su nam kućni red, razne programe i aktivnosti za učenike, dnevni raspored i pojasnili razliku između učeničkog i studentskog doma.

Naši prijatelji  iz razreda koji ovdje i žive, proveli su nas kroz dom i pokazali nam  prostorije u kojima rado borave. Svi su bili nasmijani, ljubazni i otvoreni za sva pitanja. Podijelili su svoja mišljenja i stavove o domu te što ih je boravak u domu naučio, a isto tako i kako će pamtiti to iskustvo kada iz njega odu. Sve u svemu, dobili smo puno novih informacija i dva sata nastave proveli u ugodnom društvu i lijepo uređenom prostoru.

Antonela Fabijanac i Katarina Šimić, 3. M