Tehnička škola Virovitica dobila Europsku oznaku kvalitete za međunarodni eTwinning projekt Math Travellers

Učenice 3. razreda medicine Nika Ban, Katarina Šimić, Ana Križetić, Ema Čulum, Lorena Jambrušić, Valentina Kolić, Valentina Galović, Teodora Tašić, Lana Poljak i Leticija Kaselj sa svojom profesoricom Vlatkom Hižman-Tržić nagrađene su Europskom oznakom kvalitete za sudjelovanje u međunarodnom eTwinning projektu Math Travellers.

U projektu je prošle nastavne godine 2021./2022. sudjelovalo ukupno 285 učenika i 17 nastavnika iz Moldove, Grčke, Turske, Portugala, Rumunjske, Armenije i Tehničke škole Virovitica kao jedinog predstavnika iz Hrvatske. Projekt je bio ispunjen raznovrsnim aktivnostima u kojima su učenici osnovnih i srednjih škola zajednički surađujući otkrivali ljepote matematike. Izrađivali su kreativne radove primjenjujući matematičke zakonitosti, posebno geometriju. Mlađi su učenici koristili papir, olovku, ravnalo i druga pomagala u izradi radova, a naše učenice su koristile program dinamične geometrije GeoGebru.

Radovi svih učenika uređeni su u 13 GeoGebra knjiga – Flag, Spirals & Triangles, Spirals & Squares, Fibonacci's Spiral, Spiral of Theodorus, Geometric fractals, The tree of Phytagoras, Circles and Spirals, Art with functions, String Art &Parabola, Grafics in real  life, The circle and the disc in architecture, Circles & Polygons. Organizirano je ukupno 6 virtualnih sastanaka svih sudionika putem Zoom aplikacije. Učenici su također sudjelovali u aktivnosti Code Week 2021, obilježili Fibonaccijev dan 23. studenog, izradili kalendar za 2022. godinu i novogodišnje čestitke, obilježili Dan sigurnijeg interneta 8. veljače i Dana broja  14. ožujka izradom plakata i video uratka, sudjelovali u aktivnosti  STEM for All te obilježili Dan eTwinninga 9. svibnja.

Izuzetno smo ponosni što su marljivi rad naših učenica i suradnja s učenicima diljem Europe prepoznati i nagrađeni prvo Nacionalnom oznakom kvalitete u srpnju 2022., a sada i Europskom oznakom kvalitete.