Završetak eTwinning projekta Growing with Applied Mathematics Experiences (G.A.M.E)

Učenici 2. E razreda Manuel Bošnjak, Gabrijel Bakić, Luka Kaselj, Karlo Poljak i Hrvoje Mijok te učenici 4. E razreda Dino Špondreht, Patrik Živković i Marko Zalović sudjelovali su sa svojom profesoricom Vlatkom Hižman-Tržić u međunarodnom eTwinning projektu Growing with Applied Mathematics Experiences (G.A.M.E) zajedno s učenicima i nastavnicima iz Moldove, Rumunjske, Francuske, Španjolske, Turske, Grčke i škole iz Vukovara.

Projekt je trajao od rujna 2022. do svibnja ove godine, a učenici su (neki više, a neki manje) svaki mjesec marljivo radili na različitim aktivnostima.

Rujan - virtualno upoznavanje učenika i nastavnika te izrada prezentacijskog videa naše škole u režiji Simona Brešćanskog.

Listopad – izrada i izbor loga i postera projekta te sudjelovanje u aktivnosti Code Week 2022 „Zlatni rez u umjetnosti“.

Studeni – učenici su u međunarodnim timovima proučavali zlatni rez – Tim 1 je smišljao priču, Tim 2 snimao video, Tim 3 je radio proračune vezane za zlatni rez, a učenici su također istraživali zlatni omjer u ljudskom tijelu mjerenjem.

Prosinac – učenici su u međunarodnim timovima proučavali geometriju u svakodnevnom životu – Tim 1 geometriju u svojoj okolini, Tim 2 geometriju u proračunima, a Tim 3 je izradio Božićne čestitke u geometrijskom stilu.

Siječanj – učenici su u međunarodnim timovima statistički obrađivali i komentirali rezultate obrađenih podataka proučavanjem tri cilja održivog razvoja: čista voda, pristupačna i čista energija te smanjenje nejednakosti.

Veljača – učenici su u međunarodnim timovima proučavali simetriju: Tim 1 u prirodi, Tim 2 u arhitekturi i umjetnosti, a Tim 3 u eksperimentima.

Ožujak – učenici su proučavali trigonometriju u stvarnom životu što je uključilo izvođenje Eratostenovog eksperimenta, prezentiranje primjera trigonometrije u fizici, tehnici, arhitekturi, medicini, glazbi i umjetnosti te izradu i prezentiranje aktivnosti 2023 STEM Discovery Campaign pod nazivom GAME of STEM.

Travanj – učenici su pronalazili matematiku u djelima pisaca.

Svibanj – obilježavanje Dana eTwinninga 9. svibnja igranjem online križaljki i slagalica te izrada digitalnih igara vezanih za teme proučavane tijekom projekta.

U 7 online sastanaka svih sudionika projekta obilježili smo Fibonacci Day 23. studenog, Božić i Novu godinu, Dan sigurnijeg interneta 7. veljače, Dan broja ¶14. ožujka, prezentirali STEM for All  aktivnosti i proveli završni online sastanak.

Učenici su ocijenili projekt zanimljivim i kreativnim. „G.A.M.E projekt je bio vrlo zanimljiv, zabavljao sam se radeći u ovom projektu i naučio puno matematike koju mogu upotrijebiti u stvarnom životu. Također sam naučio koristiti nove digitalne alate“, napisao je Manuel Bošnjak.

Hvala uključenim učenicima na trudu i zalaganju, a više o projektu i radove naših učenika možete vidjeti na web stranici škole http://ss-tehnicka-vt.skole.hr/projekti/etwinning/game .  (V. Hižman-Tržić, prof.)