Završeno još jedno Otvoreno prvenstvo srednjih škola u futsalu – prvo mjesto osvojila ekipa Strukovne
Autor: Tanja Kolar Janković, 17. 5. 2023.

U petak, 12. svibnja 2023., pred punim tribinama dvorane Tehničke škole, odigrana je završnica Otvorenog prvenstva srednjih škola u futsalu u organizaciji Tehničke škole Virovitica i uz podršku Sportske zajednice Virovitičko-podravske županije.  Ove se godine prijavio rekordan broj ekipa iz gotovo svih virovitičkih srednjih škola – njih čak 25, tako je ukupno 225 sudionika imalo priliku pokazati svoju želju i trud za osvajanjem trofeja. Nakon odigranih utakmica po skupinama (od veljače do svibnja), u polufinale su se plasirale ekipe: ER-ŠENT (2. elektrotehničara), SHINING CROWN (4. tehničar za mehatroniku), STRUKOVNA (ekonomisti) i CAFFE BAR LAV (4. šumarski tehničar).

Utakmica koja je probila led i otvorila polufinale bila je između ekipa ER-ŠENT i Strukovna. U ovom je okršaju pobjedu odnijela ekipa iz Strukovne škole  rezultatom 2:3. Druga polufinalna utakmica odigrana je između ekipa Caffe bar Lav i Shining Crown, a uvjerljivo je pobijedili ''lavovi'' rezultatom 4:1.  U finale su se plasirale ekipe Strukovna i Caffe bar Lav, a za treće mjesto, uslijedila je prava borba između ER-ŠENTA-a i Shining Crown-a.

U poprilično zanimljivom  i tenzijama nabijenom susretu za 3. mjesto, pobjeda je pripala ekipi Shining Crown, a rezultat je bio 6:2 za mehatroničare.  U napetoj i vrlo izjednačenoj finalnoj utakmici (3:3), na kraju su  morali presuditi penali. Pobjedu i titulu prvaka ovoga susreta odnijela je ekipa Strukovne (6:5), a prošlogodišnjim pobjednicima pobjeda je izmakla ''za dlaku''.

Suze, smijeh, strah i neizvjesnost krasili su lica i srca svih igrača. Sama želja i strah bili su pokretači svih, ali bilo je zaista nemoguće ne primijetiti trud svakog od igrača, kao i zaista dobru podršku s tribina koje nije manjkalo. Medalje je ekipama dodijelila tajnica Sportske zajednice Virovitičko-podravske županije Dora Međimorec, a pehare je kapetanima uručio ravnatelj Tehničke škole Dino Davidović.

Pobjedničkoj ekipi kao i svim natjecateljima od srca čestitamo. Bez obzira na boju medalje pokazali ste čari nogometa i timskoga rada i publici pružili pravi nogometni spektakl.

Lucija Šokac, 1. M

Link na fotke by Sara Bukvić i Domagoj Turkalj: https://bit.ly/3WaZOj3