Lea Ivanović osvojila 2. nagradu na nacionalnoj razini Kviza znanja i kreativnosti „Mreža čitanja“
Autor: Tanja Kolar Janković, 16. 5. 2023.

U petak, 12. svibnja 2023. u već uvriježeno vrijeme, točno u podne, provodila se nacionalna razina Kviza znanja i kreativnosti „Mreža čitanja" za srednje škole u školskoj godini 2022./2023. Kvizu znanja na nacionalnoj razini pristupilo je 354 učenika, a iz Tehničke škole Virovitica pravo sudjelovanja na nacionalnoj razini (uspješno riješen kviz znanja na školskoj i regionalnoj razini natjecanja) ostvarile su: Lana Barnaki, Lana Ronik, Lucija Šokac (1. M), Simona Miličić i Lea Ivanović (2. M). Mentorica učenicama je Tanja Kolar Janković, stručna suradnica školska knjižničarka. Tema sezone U mreži različitosti obuhvatila je tri romana različitih žanrova: roman „Živjeti“ Jelene Kastaneti, „Šest vrana“ Leigh Bardugo i „Voštani princ“ Mire Morovića. U rješavanju kviza znanja sastavljenom od 75 pitanja učenica Lea Ivanović, 2. r. med. sestra/tehničar opće njege osvojila je izvrsnu 2. nagradu na nacionalnoj razini ostvarivši 72 boda od mogućih 75. Čestitamo joj na ovom velikom uspjehu te smo izuzetno ponosni na njen trud i rad koji su se itekako isplatili. Čitanje knjiga postaje sve izazovnije, posebno u vremenu u kojem često cilj postaje brza i površna konzumacija sadržaja na internetu. Lein uspjeh daje nadu, osnažuje i usmjerava nas čitanju knjiga koje obogaćuje i razvija naš duh. Znanstveno je dokazano da redovito čitanje knjiga može poboljšati naše pamćenje, kreativnost, koncentraciju, empatiju te sprječava stres i depresiju. Uz to čitanje knjiga obogaćuje rječnik i gramatičke sposobnosti što je od velike važnosti kod razvoja komunikacije i pisanja. Čitanje ima neprocjenjivu vrijednost jer nam otvara svijet pun ideja, mišljenja i iskustava, a ujedno nam pomaže da se razvijamo kao ljudi. Posebno je važno kod mladih ljudi jer im omogućuje da lakše razumiju svijet oko sebe, otkriju svoje interese, razviju maštu i kritičko razmišljanje.

Još jednom čestitamo našoj Lei i njenoj mentorici na izvrsnom uspjehu i nadamo se da će njezin primjer inspirirati sve nas da istražujemo nove svjetove kroz čitanje!