Volonterke i volonteri Tehničke škole u COOR-u

Ove školske godine 19 zainteresiranih učenika iz 1. i 2. razreda smjer medicinska sestra/tehničar opće njege, redovito  i prema unaprijed dogovorenom rasporedu, posjećuju učenike odgojno-obrazovnih skupina u Centru za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Virovitica kako bi im pomagali pri učenju, savladavanju gradiva, pisanju domaćih zadaća, ali i obavljanju raznih izvannastavnih aktivnosti. Naši su volonteri istaknuli da najčešće zajednički kuhaju, peru suđe, šetaju gradom, igraju se loptom i ostalim didaktičkim pomagalima.  Najviše od svega vesele osmijesi i radost koju si uzajamno daruju, a to je cilj ove hvalevrijedne suradnje. Na zajedničkim sastancima u školi volonteri ističu važnost dijeljenja slobodnog vremena s onima kojima je to doista potrebno jer na taj način i svoj i tuđi život čine sretnijim, potpunijim i zadovoljnijim.  Da ponekad i nije jednostavno uklopiti volontiranje u  svoje redovite školske obaveze, pokazuju nam i učenice koje su morale i odustati što je sasvim prihvatljivo i razumljivo. Hvala svim  našim volonterima što svoje slobodno vrijeme rado poklanjaju drugima.

Naši trenutni volonteri su: Gabriela Presečan, Ema Vanjhal, Lejla Šurkalović, Karlo Pavoković, Tina Smiljanić, Sara Bukvić, Ivona Troha, Petra Bublić, Antonia Vojvodić, Martina Bijelić, Noa Belačić, Marija Brođanac, Lorna Pošta, Korina Velić, Nicole Dukarić, Simona Miličić, Valentina Mazok, Helena Zeman i Aleksandra Putnik.