„Sigurno u prometu“ u Tehničkoj školi

Kao i prethodnih godina, tako su i ove nastavne godine, u periodu od 29. ožujka do 4. travnja 2023. gosti-predavači Tehničke škole Virovitica bili policijski službenik za prometnu preventivu Dario Gazibara i Robert Valenteković, predstavnik HAK-a.

Za učenike trećih razreda održali su predavanja vezano uz sigurnost u prometu, a čiji je cilj bio stjecanje znanja o važnosti korištenja sigurnosnih i zaštitnih mjera i odgovornog ponašanja tijekom sudjelovanja u prometu, bilo kao pješak, biciklist ili vozač osobnog vozila. Naime, radi se o dobi kada su neki učenici već u tijeku priprema za polaganje vozačkog ispita, a mnogi to planiraju u skoroj budućnosti. Ovim predavanjima  i prikazivanjem videozapisa učenike se  informiralo o različitim čimbenicima koji utječu na sigurnost u prometu s naglaskom na  četiri vodeća uzroka prometnih nesreća: brzina, alkohol, nekorištenje pojasa i uporaba mobitela za vrijeme vožnje. Naravno, kao i dosadašnjih godina, „pijane“ naočale izazvale su veliki interes kod učenika. Naime, radi se o tome da te naočale simuliraju djelovanje različite koncentracije alkohola u krvi na percepciju i motoričke vještine pa su ih učenici rado isprobali.