Noć knjige 2023.
Autor: Tanja Kolar Janković, 19. 4. 2023.

Najmasovnija nacionalna manifestacija koja promiče knjigu i čitanje Noć knjige održat će se od 21. do 23. travnja s čak više od 1100 programa i akcija diljem Hrvatske.

Ovogodišnja manifestacija temom Sanjaju li roboti električne knjige? propitkuje fenomen umjetne inteligencije, koja polako, ali sigurno, unosi promjene u poimanje umjetničkog, pa onda i književnog stvaralaštva, namećući pitanja vezana uz originalnost, autorstvo i autorska prava, ali nudeći i rješenja koja čovjeku mogu biti od pomoći – pa i pri čitanju knjiga.

Noć knjige ove godine brojnim programima podsjeća i na važne obljetničare – Mariju Jurić Zagorku, Dinka Šimunovića, Antuna Gustava Matoša, Miroslava Krležu i Miljenka Smoju.

Kreiraj straničnik i poveži knjigu, čitanje i umjetnu inteligenciju. wink