Svjetski dan pripovijedanja
Autor: Tanja Kolar Janković, 22. 3. 2023.

U ponedjeljak, 20. ožujka 2023. održano je online natjecanje iz engleskog jezika povodom Svjetskog dana pripovijedanja. Uz našu, sudjelovale su još tri škole iz naše županije – Industrijsko-obrtnička škola Virovitica, Strukovna škola Virovitica i Srednja škola Marka Marulića Slatina. Od ukupno sedam timova, našu su školu predstavljale dvije ekipe Thor - Damjan Počuča (2. Š), Gabrijel Marošević (2. Š), Dominik Popović (1. E) i Darko Pejić (1. E) i Black Panther - Ivan Kojadin (3. MHT), Dino Čordašev (3. MHT), Lea Ivanović (2. M) i Andrej Subotičanac (2. MHT).

Prema dobivenim uputama ekipe su trebale osmisliti kreativnu priču na jednu od pet ponuđenih tema, a našim su učenicima dodijeljene teme Shadow from the past i The plane that disappeared.

Tijekom dva sata timovi su isticali svoju kreativnost planiranjem uzbudljivih likova, pisanjem maštovite radnje te zanimljivim izvođenjem same priče.

Nakon izvedbe i glasovanja, pobjedu je odnijela ekipa ET iz Srednje škole Marka Marulića Slatina.

Naša ekipa Black Panther osvojila je odlično 2. mjesto dok im je za petama odmah bio Thor - 3. mjesto!

Čestitamo svim učenicima na trudu, mašti i kreativnosti! (kt, gt)

#WorldStorytellingDay