Održan Sajam strukovnih zanimanja
Autor: Tanja Kolar Janković, 20. 3. 2023.

U petak, 17. ožujka 2023. u sportskoj dvorani naše škole, održan je Sajam strukovnih zanimanja namijenjen prvenstveno učenicima osmih razreda pred kojima je važna životna odluka – upis u srednju školu. Predstavilo se sedam strukovnih škola s područja Virovitičko-podravske županije, a među njima su svoje radove izložili učenici i nastavnici Tehničke škole Virovitica. Medicinari su mjerili krvni tlak i šećer, dok su tehničari za mehatroniku i elektrotehničari izložili završne radove poput robota i robotske ruke izrađenih pomoću 3D printera, a posjetitelji su mogli i uživo promatrati sam proces izrade tj. printanja proizvoda. Drvodjeljski tehničari - dizajneri izložili su crteže i skice namještaja, kao i gotove proizvode poput lampi, stolaca i drvenih ukrasa, dok su šumarski tehničari svoj štand ukrasili entomološkom zbirkom i sadnicama različitih šumskih voćkarica.

Svoju su kreativnost pokazale i druge škole: Srednja škola Stjepana Ivšića Orahovica, Industrijsko-obrtnička škola Slatina, Srednja škola Marka Marulića Slatina, Strukovna škola Virovitica, Industrijsko-obrtnička škola Virovitica, Srednja škola Stjepana Sulimanca Pitomača, a sudjelovao je i Centar za odgoj, obrazovanje i rehabilitaciju Virovitica. Sajam je otvorio župan Igor Andrović koji je naglasio važnost deficitarnih zanimanja i savjetovao učenike da se odluče za jedan od mnoštva ponuđenih u dvorani, a istog su stajališta i gradonačelnik Ivica Kirin te ravnatelj Tehničke škole Virovitica Dino Davidović koji su također održali kratke govore.  Školski bend je bio zadužen za opuštajuću atmosferu u dvorani pa su odsvirali skladbu Fly Me to the Moon i tako obogatili kratki program Sajma.

Osim srednjih strukovnih škola na Sajmu su bili prisutni brojni poslodavci i obrtnici iz Virovitičko-podravske županije kao podrška zanimanjima u kojima djeluju. (gt)