Županijsko Natjecanje iz matematike za srednjoškolce
Autor: Tanja Kolar Janković, 2. 3. 2023.

U srijedu, 1. ožujka 2023., Tehnička škola Virovitica bila je domaćin Županijskog natjecanja iz matematike za učenike srednjih škola. Natjecalo se 9 učenika u A kategoriji (prirodoslovno-matematička gimnazija) i 21 učenik u B kategoriji (ostale srednje škole).

U B kategoriji Tehničku školu su predstavljala tri učenika: u kategoriji 1. razreda Ivan Brajković iz 1.M i Ivan Rakijašić iz 1.MHT te u kategoriji 3. razreda Damjan Pažin iz 3.E koji je zauzeo 2. mjesto i od 30 natjecatelja iz svih kategorija ostvario treći najveći broj ostvarenih bodova. U kategoriji prvih razreda bio je pozvan i Noa Teskera iz 1.E koji nije pristupio natjecanju.

Mentor Ivanu Rakijašiću je prof. Danijel Golinac, a Ivanu Brajkoviću i Damjanu Pažinu prof. Vlatka Hižman-Tržić.

Čestitamo našim učenicima, posebno Damjanu na izvrsnom rezultatu!

Zahvaljujemo našem učeniku Stjepanu Haumulleru iz 3. D koji je dizajnirao i izradio medalje za najbolje u svakoj kategoriji i našem izvrsnom fotografu Denyju Čveku iz 4.D.

V. Hižman-Tržić