„Kako ne utopiti mladost u alkoholu“
Autor: Tanja Kolar Janković, 10. 2. 2023.

U trećoj, završnoj godini provedbe trogodišnjeg preventivnog programa pod nazivom „Kako ne utopiti mladost u alkoholu“, koji provode Zavod za javno zdravstvo  i Policijska uprava Virovitičko-podravske županije u suradnji s osnovnim i srednjim školama, u Tehničkoj je školi policijska službenica PU virovitičko-podravske Anita Relić, u tjednu od 8. do 10. veljače 2023. godine, provela edukaciju u svim završnim razredima. Cilj je programa osnažiti samozaštitne kapacitete učenika u prevenciji ovisnosti i afirmaciji zdravlja. Ovoga puta edukacija je bila usmjerena na možda i najvažniji javnozdravstveni problem među mladima, a to je pijenje alkohola, ovom prilikom s posebnim naglaskom na utjecaj na sigurnost u prometu. Na mnogo primjera iz šire i uže sredine, vezano uz rizična ponašanja mladih u prometu pod utjecajem alkohola, ukazano je na tragične posljedice i činjenicu da nesreće nisu nešto što se događa drugima. Na kraju predavanja učenicima se pružila prilika, mnogima prvi puta, biti alkotestiran, a „pijane naočale“ pokazale su kako različiti stupanj koncentracije alkohola u krvi djeluje na doživljaj stvarnosti i ponašanje.