Deny Čvek novi IPL novinar
Autor: Tanja Kolar Janković, 10. 2. 2023.

U Poreču je od 5. do 8. veljače 2023. održan novinarski kamp u sklopu projekta ''Igram, pišem, lajkam'' na kojemu je sudjelovao naš maturant Deny Čvek, kao jedan od petnaest finalista projekta.  Edukaciju je organizirao Hrvatski školski sportski savez uz stručno vodstvo koordinatorice projekta Marije Bobinski. Učenici su imali priliku slušati predavanja i radionice o povijesti i osnovama novinarstva, sportskom izvještaju, medijskoj pismenosti, komunikologiji, brendiranju sportaša, društvenim medijima i fotografiji. U tri je dana održano desetak predavanja i radionica, a vodili su ih uspješni novinari, fotografi, poduzetnici i komunikolozi. Svaka tema bila je potkrijepljena i konkretnim zadatkom za učenike koji je uglavnom trebao biti dovršen do ponoći istoga dana. Teorijski dio edukacije bio je priprema za dinamičniji praktični dio kojeg su učenici jedva dočekali. Nakon upoznavanja s dvoranom Intersport i uputa koordinatorice učenici su medijski popratili Državno prvenstvo u sportskom plesu i to od svečanog otvaranja pa sve do dodjele medalja.  Prije samog otvorenja državne završnice IPL novinari su primili i zaslužene diplome koje im je dodijelio predsjednik Hrvatskog školskog sportskog saveza Zlatko Kraljević.

Osim ovogodišnjih, na edukaciji su sudjelovali i prošlogodišnji IPL-ovci, a među njima i naš Simon Brešćanski koji je svoja iskustva rado podijelio sa svojim kolegama i tako ih ohrabrio i motivirao za daljnji rad i trud. Naša škola tako ima čak dva IPL novinara, a nadamo se da će ih u budućnosti biti još i više. Prema povratnim informacijama i dojmovima naših učenika, IPL novinarski kamp je mjesto gdje se uči, napreduje, otkrivaju novi talenti i sklapaju trajna prijateljstva.

#igram_pišem_lajkam #Hrvatski_školski_sportski_savez #novinarstvo