Dan sigurnijeg interneta

Dan sigurnijeg interneta, svjetski dan kojim se nastoji potaknuti sve na odgovorno korištenje internetom, ove je godine u utorak, 7. veljače 2023. godine obilježio svoju 20. obljetnicu. Ovogodišnjim sloganom „Zajedno za bolji Internet“  željelo se potaknuti sve korisnike da djeluju u sklopu svoje uloge  u stvaranju boljeg interneta.

U Tehničkoj školi Virovitica Dan sigurnijeg interneta obilježen je predavanjima policijske službenice za prevenciju iz PU virovitičko-podravske Ane Kratohvil Katić za učenike 1. razreda. Održanim predavanjima, s nizom primjera iz stvarnog života, željelo se potaknuti učenike  na razmišljanje o opasnostima s kojima se mogu susresti prilikom korištenja društvenih mreža te da pri korištenju treba biti odgovoran i štititi kako svoju sigurnost tako i sigurnost drugih.