Prezentacija zanimanja drvodjeljski tehničar dizajner i Panonskog drvnog centra kompetencija
Autor: Tanja Kolar Janković, 31. 1. 2023.

Učenici 3. razreda drvodjeljski tehničar dizajner Tehničke škole  Virovitica predstavljaju svoj smjer učenicima osnovnih škola Virovitičko-podravske županije. Tako su  25. siječnja 2023. godine učenici Gabriela Lukić, Stjepan Haumüller, Darko Pavić i Lana Lukačević s nastavnikom Goranom Horvatom predstavili smjer osmašima  iz  Osnovne škole Voćin.

U uvodu je ravnatelj Denis Validžić PDCK-a predstavio Centar, a nakon toga su učenici Tehničke škole Virovitica promovirali svoju struku.

Gabriela Lukić najavila je učenike, prezentirala  općeobrazovne predmete  (Hrvatski jezik, Matematika, Kemija, Fizika, Biologija, Povijest, strani jezici, Vjeronauk i Etika) i navela prednosti smjera.

Stjepan Haumüller prezentirao je stručne predmete Tenhologiju proizvodnje, CNC tehnologiju u obradi drva, Konstruiranje računalom te predstavio svoj hobi  Čudo od drveta.

Darko Pavić govorio je o Praktičnoj nastavi, Tehničkom crtanju i Dizajnerskom crtanju i svom viđenju zanimanja. Lana Lukačević pojašnjavala je predmet Materijali te informirala učenike kako smjer nije samo za dječake jer u jednom razredu pola učenika su djevojke.

Nakon predstavljanja mladi  su prezentatori  odgovarali  na postavljena pitanja zainteresiranih osmaša.

Na kraju su osnaši, uz vodstvo tehničkog koordinatora Darka Glumca, razgledali PDCK koji je detaljno i zanimljivo objašnjavao i pokazivao rad strojeva te učenike proveo uredskim dijelom i praktikumom.

Gabriela Lukić, 3. D
                                                                                       foto: Goran Horvat