Medicinari u sportu
Autor: Tanja Kolar Janković, 30. 1. 2023.

U sklopu projekta „Medicinari u sportu“ učenici 5.M. razreda zajedno s mentoricom Helenom Pintarić sudjelovali su na Županijskom natjecanju u futsalu za djevojke koje je održano u sportskoj dvorani Tehničke škole Virovitica. Učenici su na terenu pružali pomoć ozlijeđenim igračima. Bilo je nekoliko intervencija od prskanja ozlijeđenih područja hladnim sprejom, dezinfekcija ogrebotina do masaže bolnih područja.

Učenici su se, uz nadzor mentorice, vrlo dobro snašli u situacijama kada je bila potrebna pomoć. Srećom, sve je prošlo bez većih i ozbiljnijih ozljeda. Učenicima je bilo vrlo zanimljivo i raduju se ponovnom sudjelovanju na nekom od natjecanja. (hp)