Vršnjački medijatori u našoj školi
Autor: Tanja Kolar Janković, 25. 1. 2023.

Nakon gotovo tri godine pauze uzrokovane pandemijom, ove smo školske godine napokon aktivno nastavili s programom Školska i vršnjačka medijacija s ciljem međusobnog upoznavanja, uvažavanja i tolerancije među učenicima u školi ali i izvan nje. Sukobi su naša svakodnevica, a vršnjačka medijacija pomaže boljem shvaćanju vlastitih i tuđih potreba i emocija, doprinosi kvalitetnijoj komunikaciji te uči o koracima važnima za  rješavanje sukoba.  U našoj je školi tijekom prvog polugodišta 13 učenika sudjelovalo na  četirima radionicama koje su vodile stručna suradnica psihologinja Melita Majurec i nastavnice Ivana Vlaisavljević i Gabriela Tomljanović.  Znanja i vještine stečene na radionicama naši će medijatori iskoristiti za vlastite radionice koje će uz pomoć svojih nastavnica organizirati i provesti u svim prvim razredima.

Naši medijatori su:  Ana Dunaj, Lana Lukačević, Dea Hočevar, Gabriela Lukić, Domagoj Kesak, Domagoj Turkalj, Ivan Prpić, Josip Bunjevac, Helena Zeman, Valentina Mazok, Lea Ivanović, Silvio Viljevac i Patrik Gubeljak.  Planirane su četiri radionice za svaki razredni odjel, stoga ih čeka  vrlo opsežan i vremenski zahtjevan posao. Želimo im puno sreće, uspjeha i dovoljno vremena za organizaciju i provedbu radionica! 😉 (gt)