Održano natjecanje Best in English 2022
Autor: Tanja Kolar Janković, 2. 12. 2022.

U srijedu, 30. studenoga 2022., održano je međunarodno online natjecanje iz engleskog jezika koje se u našoj školi redovito provodi već nekoliko godina. Natjecanje je namijenjeno svim učenicima Europske unije i šire čiji materinji jezik nije engleski, a mogu sudjelovati učenici od 14 do 19 godina. Ispit koji traje 60 minuta, sastoji se od slušanja i čitanja s razumijevanjem te uporabe jezika, a poseban je po tome što netočni odgovori donose i negativne bodove, pa učenici trebaju biti vrlo pažljivi pri klikanju svojih odgovora.

Ukupno 13 zainteresiranih učenika trećih i četvrtih razreda naše škole odvažilo se sudjelovati i provjeriti svoja umijeća korištenja engleskoga jezika: Ivan Milinković, Luka Oberling i Jelena Kapitan iz 4. DTD, Leo Trupina, Nikola Dujak i Dorijan Mraz iz 3. MHT, Dino Špondreht iz 4. E, Jan Jelčić, Jan Ringel i Jakov Županić iz 4. Š, Patrik Keler iz 3. Š te Dominik Dejak i Valentino Ferić iz 4. MHT.  Prema dobivenim rezultatima odmah nakon testa, najbolji je pojedinačni rezultat ostvario Jakov Županić i to s 87, 5 bodova od mogućih 118. Rezultati na razini škola, kao i ukupni pojedinačni i grupni poredak, bit će objavljeni za mjesec dana. Čestitamo svim učenicima na ostvarenim rezultatima i veselimo se idućem BIE natjecanju! (gt)