Održano školsko natjecanje u sklopu projekta GreenTech Entrepreneurship Challenge
Autor: Tanja Kolar Janković, 18. 11. 2022.

U srijedu, 16. 11. 2022. održano je školsko natjecanje u sklopu projekta GreenTech Entrepreneurship Challenge (natjecanje za učenike viših razreda tehničkih srednjih škola s ciljem osmišljavanja inovacija u području zelene tehnologije i razvoja poduzetničkog načina razmišljanja), u kojem je sudjelovalo ukupno 20 učenika iz 3. i 4. razreda usmjerenja Elektrotehničar i Tehničar za mehatroniku i to uz podršku njihovih mentora - profesorice Maše Ivančević i profesora Igora Kućana. Učenici su bili podijeljeni u  šest timova: Tim 1 (Patrik Ivanović, David Polimanac, Luka Prpić), Tim 2 (Mihael Baivić, Adrian Kadlec, Mihael Štefović), Tim 3 (Gabriel Toplak, Dino Slobodnjak, Antonio Ivić), Tim 4 (Josip Bunjevac, Ivan Martić, Leo Trupina), Tim 5 (Dominik Dejak, Sven Horak, Mihael mežnarić, Dominik Povrženić) i Tim 6 (Sven Baniček, Dorian Rajnović, Damjan Pažin, Valentino Pinter).

Učenike je ocjenjivala stručna komisija u sastavu: Neda Martić – direktorica poduzetničkog inkubatora VPŽ, Vjeran Tot – poduzetnički inkubator VPŽ, Melita Majurec - stručna suradnica/psihologinja, prof. i Igor Balaž – profesor stručnih predmeta u području elektrotehnike i mehatronike. Odlazak na međuškolsko natjecanje osiguralo je tri tima, a to su Tim 2, Tim 4 i Tim 5 kojima ovom prilikom i čestitamo jer su bili najuspješniji u osmišljavanju i prezentiranju vlastite inovacije. Međuškolsko natjecanje će se održati 25.11. 2022. u Zagrebu, a tamo ih očekuju i vrlo vrijedne nagrade.

Igor Kućan, prof.