Misli na sebe – čitaj!

Iza nas je Mjesec hrvatske knjige  koji je ove godine bio posvećen mladima jer je upravo 2022. godina proglašena Europskom godinom mladih.

Tako su i učenici naše škole u Mjesecu hrvatske knjige  čitali hrvatske autore te prezentirali u svojim razredima izborna djela za cjelovito čitanje. Suvremeni hrvatski autori Ivana Bodrožić,  Ante Tomić, Jurica Pavičić, Marina Vujčić, Pavao Pavličić, Miro Gavran, Roman Simić, Ivana Šojat traženi su u školskoj knjižnici. I ovaj put odmak od popisa kanonskih djela pokazuje da mladi čitaju i u čitanju uživaju.

Moto Misli na sebe – čitaj! nadahnuo je učenike 1. M koji su povodom Međunarodnog dana tolerancije koji se obilježava 16. 11. osmislili prigodnu radionicu za svoje prijatelje u COOR-u. Pripremili su igrokaz inspiriran pričom  Elmer Davida McKeea koja naglašava kako treba  uvažavati i poštivati razlike jer svatko je drugačiji na svoj način baš poput slonića Elmera.

Priču su uprizorili lutkarskom izvedbom,  a potom su sa svojim malim prijateljima crtali  slonove razgovarajući o toleranciji i različitosti tako gradeći kvalitetan odnos baziran na poštivanju, suosjećanju, zajedništvu i zajedničkom djelovanju.
Kruna zajedničkog druženja je i video kojim su učenici 1. M Tehničke škole Virovitica i COOR-a sudjelovali i na natječaju Oboji svijet. Autor videa je Simon Brešćanski.