Večer matematike i fizike- poziv

Dragi učenici!

U četvrtak, 1. prosinca 2022., u holu Tehničke škole i učionici 3 s početkom u 11 sati održat će se sedma po redu Večer (Podne) matematike i fizike jer smo prijepodnevna smjena.

Organizator Večeri je Hrvatsko matematičko društvo, a provode je profesorice matematike i fizike Tehničke škole s učenicima.

Zamišljena je tako da posjetitelji po volji obilaze radionice koje potiču izgradnju pozitivnog stava prema matematici i fizici te sudjeluju u njihovim aktivnostima, a one najuspješnije očekuju nagrade.

Saznajte jeste li savršeni i otkrijte tajnu zlatnog reza, naučite de(šifrirati) tajne poruke i pomozite u izradi Piramide Sierpinski. Uronite u Božićno raspoloženje izradom pahuljica i Božićnih drvca, zagrijte svoje moždane vijuge uz popularnu igru sudoku i manje poznati kakuro kao i u izazovnoj misaonoj igri Hanoi toranj. Zabavite se izradom originalnih digitalnih memova s temom matematike. Oko 12:30 sati sve sudionike očekuje popularna igra Escape room sa zabavnim zadatcima i traženje glavne šifre koja osigurava nagradu.

U učionici 3 otkrijte čudesne zakone fizike pomoću zanimljivih pokusa, zabavite se rješavajući križaljke i online igru.

Pozivamo vas, vaše prijatelje i roditelje u otkrivanje zabavne strane matematike i fizike. Dobrodošli!