Učenici Tehničke škole na tribini o slobodnom vremenu mladih
Autor: Tanja Kolar Janković, 2. 11. 2022.

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige posvećenog mladima (u suradnji školske knjižnice i Gradske knjižnice i čitaonice Virovitica) učenice i učenici Tehničke škole Virovitica sudjelovali su u petak, 28. listopada, na tribini Slobodno vrijeme mladih.

Siniša Brlas, psiholog u Djelatnosti za prevenciju i izvanbolničko liječenje ovisnosti sa zaštitom mentalnog zdravlja Zavoda za javno zdravstvo „Sveti Rok“ u uvodnom je govoru naglasio važnost organizacije slobodnog vremena. Dodao je kako se tu kriju opasnosti, osobito za mlade, jer površni pristup organizaciji slobodnog vremena može potencirati neke rizike- razvijanje negativnih navika konzumiranja alkohola i droga te pojavu drugih neprihvatljivih oblika ponašanja. Također, predstavio je trinaesto izdanje vodiča za mlade „Iskoristi dan u Virovitičko-podravskoj županiji“ kao pomoć mladima u osmišljavanju slobodnog vremena.

Sudionici su iznosili svoja iskustva i nedoumice u provedbi i organizaciji slobodnog vremena, a izvrstan primjer iznijela je Rene Lukačević, učenica 1. razreda drvodjeljskog tehničara dizajnera.

Učenici sudionici tribine: Domagoj Cupar, Rene Lukačević, Viktorija Matoković, Andreja Kulej (1. DTD), Lejla Šurkalović i Ivan Brajković (1. M), Tea Dolinac, Davorin Kolar, Valentina Mazok, Lea Ivanović i Leona Pavelić (2. M). (tkj)