SVI SMO MI SUPERJUNAKINJE! – književni susret s Leom Brezar
Autor: Tanja Kolar Janković, 5. 10. 2022.

U Tehničkoj školi Virovitica jučer je (4. listopada) održan zanimljiv književni susret s Leom Brezar. Uspješna poduzetnica, književnica, ravnateljica walfdorske zagrebačke škole „Epoha“ i praktičarka pozitivne psihologije u književnosti se pojavila poezijom. Roman prvijenac „Superjunakinje“ objavila je 2017. Upravo taj roman izborna je lektira učenicima Tehničke škole. Kako je ovogodišnja manifestacija Mjeseca hrvatske knjige posvećena mladima s temom Generacija K i motom Misli na sebe – čitaj!, tako je ovo bila izvrsna prigoda za susret i predavanje o povezanosti pisanja i emocionalne inteligencije.

U opuštenom jednosatnom druženju autorica koja osvaja osmijehom govorila je o književnim početcima, o inspiraciji, svom pisanju, životnim neuspjesima, važnosti pisanja dnevnika u adolescentskoj dobi i iskazivanju emocija. Strpljivo je odgovarala na učenička pitanja, fotografirala se i svakog učenika darivala prigodnim poklonom- svojom knjigom te ih tako potaknula na čitanje. Književnim susretom moderirala je Tanja Kolar Janković.

Fotografije sa susreta klik ovdje...

UČENIČKI OSVRTI NA POSJET LEE BREZAR

„Svidjele su mi se njezine poruke o važnosti mentalnog zdravlja i nošenja sa stresom i stresnim situacijama. Svidjelo mi se što smo mi bili uključeni u njezino predavanje, npr. vježbe disanja i što smo trebali reći jednu dobru stvar o sebi.“ (L. I., 2. M)

„Predavanje Lee Brezar bilo je poučno i zanimljivo, naučila sam puno toga ali najviše mi se svidio njezin stav prema životu i problemima. Naučila sam nove stvari poput vježbi disanja za razbijanje treme, spomenuli smo kako ne bismo trebali potiskivati svoje osjećaje već ih iznijeti ako ne pred ljudima onda ih zapisati na papir. Svakako ću prakticirati sve navedeno.“ (K. V., 2. M)