Obilježen Europski dan jezika
Autor: Tanja Kolar Janković, 28. 9. 2022.

U ponedjeljak, 26. rujna 2022. obilježili smo Europski dan jezika i to pub kvizom kojeg su pripremile nastavnice engleskoga jezika. Kviz se sastojao od 5 kategorija: pogodi grad, pogodi jezik, engleski nazivi filmova i serija, opća kultura o jezicima i etimologija riječi u hrvatskome jeziku. Sudjelovalo je ukupno 10 ekipa iz gotovo svih razreda, a pobjedu su podijelili ekipe Marko Livaja u sastavu Androniky Mandić (5. M), Deny Čvek (4. DTD), Luka Zubić (2. E) i Karlo Poljak (2. E) te ekipa 4. MHT i 3.Š u sastavu Valentino Ferić (4. MHT), Patrik Mijatović (4. MHT), Lana Ivoš (3. Š) i Iva Sudarić (3. Š). Pobjednici su bratski podijelili glavnu nagradu. Skromni ali slatki pokloni nisu izostali ni za ekipe 2. DTD za osvojeno 2. i Heineken (3. MHT i 4. DTD) za osvojeno 3. mjesto.  Čestitamo najuspješnijima, a svim kvizašicama i kvizašima zahvaljujemo na sudjelovanju.

I nastavnici su imali priliku okušati se u Kahoot kvizu pripremljenom samo za njih. Pitanja su bila doista raznolika, a među nekoliko najhrabrijih prijavljenih nastavnika, pobjedu je odnijela nastavnica Maša Ivančević kojoj ovom prilikom također čestitamo!

Cilj obilježavanja Europskog dana jezika je promicanje učenja stranih jezika i prihvaćanje kulturne i jezične raznolikosti kao jedinstvenog bogatstva Europe i svijeta. Nadamo se da su kroz kvizove učenici i nastavnici produbili svoja umijeća korištenja engleskoga jezika, ponovili općepoznate i naučili neke nove činjenice, a usput se i dobro zabavili.

Nastavnice Katarina Tkalčec i Gabriela Tomljanović