Sakupljanjem čepova pomozimo oboljelima od leukemije i limfoma!
Autor: Tanja Kolar Janković, 11. 5. 2022.

Naša škola uključena je u projekt Udruge oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske (UOLL). Udruga je pokrenula projekt pod nazivom “Plastičnim čepovima do skupih lijekova”. Naime, sakupljajući plastične čepove činimo dobro za okoliš, a ujedno činimo i hvalevrijedno humanitarno djelo jer za kilogram plastičnih čepova Udruga oboljelih od leukemije i limfoma dobije kunu i 20 lipa. U ovu akciju uistinu se možete svi uključiti jer sve što trebate učiniti jest prikupiti što više plastičnih čepova s boca. Mogu se sakupljati različiti ambalažni čepovi kao što su čepovi od boca vode, sokova, jogurta, ulja, omekšivača…

Sakupljanjem plastičnih čepova možete pomoći oboljelima od leukemije i limfoma da nabave skupocjene lijekove. Potrebno je samo sakupiti čepove i ubaciti ih u boce postavljene po školi, a na kraju školske godine dostavit ćemo ih na adresu udruge.

Udruga oboljelih od leukemije i limfoma Hrvatske sa sjedištem u Čakovcu djeluje od 1998. godine, neprofitna je, a osnovana je sa svrhom pružanja pomoći oboljelima od teških malignih bolesti na području Hrvatske. Udruga, koja ima više od 500 članova vodi brigu o oboljelima od leukemije, mijeloma, limfoma, GIST-a (gastrointestinalnog stromalnog tumora) te srodnih hematoloških i onkoloških bolesti.

Pozivamo sve učenike i djelatnike naše škole da se uključe u ovu akciju. Na taj način pomažemo potrebitima, ali se učimo i razvrstavanju otpada, jer plastični čepovi ionako najčešće završe u smeću ili prirodi.

Ekološka družina i djevojke iz 2. M