Radionica uživo: Paleta jednostavnih digitalnih alata u nastavi

U našoj školi u petak, 6 svibnja 2022. održana je CARNET-ova radionica  uživo  u sklopu e programa na kojoj je sudjelovalo 13 nastavnika.
Uz stručno vodstvo gospođe Svjetlane Urbanek, učiteljice savjetnice  nastavnici su kroz praktičan rad i primjere iz prakse upoznati s digitalnom tehnologijom koju mogu koristiti za organizaciju, vođenje i upravljanje nastavnim procesom u klasičnoj i virtualnoj učionici.
QR čitač/generator, Popplet, WordArt, PowerPoint, Plickers, ThingLink, Wizzer jednosavni su alati kojima će nastavnici moći u nastavi primijeniti suvremene modele organizacije nastavnog procesa. U nastavi usmjerenoj na učenika tim alatima osigurava se pristup digitalnim resursima, komunikacija i suradnja, kao i povratna informacija svim učenicima u digitalnom okruženju.

Nastavnici nisu skrivali zadovoljstvo odrađujući aktivnosti na nadasve zanimljivoj, inspirativnoj i primjenjivoj radionici. Usvajanjem novih digitalnih kompetencija (i primjenom u radu)  nastavnici doprinose podizanju svijesti o važnosti medijske pismenosti.