Projekt- Jedinstven poklon
Autor: Tanja Kolar Janković, 29. 4. 2022.

Učenici 4. m razreda grupa Dream Team i nastavnica Kristina Horvat u suradnji sa Školom za medicinske sestre Mlinarska i Medicinskom školom Varaždin sudjeluju u Etwinning projektu pod nazivom Jedinstven poklon. Dana 28. 4 .2022 godine realizirana je prva planirana projektna aktivnost u kojoj su učenici Škole za medicinske sestre  Mlinarska iz Zagreba održali uvodno predavanje o krvi.  Darivanje krvi je od velike važnosti jer često znači spašavanje života drugih u potrebi. Cilj ovog projekta je naučiti više o krvi, darivanju krvi i zdravstvenim stanjima koja se mogu poboljšati ili izliječiti krvnim proizvodima, razvijanje komunikacijskih i društvenih vještina učenika, unaprjeđenje korištenja informacijskih i komunikacijskih tehnologija učenika i nastavnika,  te naučiti kako voditi projekt u timskom radu. Ovim projektom se želi podići svijest o humanosti i darivanju krvi. Riječ je o projektu usmjerenom na učenika u kojem su sudjelovanje učenika i procesi donošenja odluka intenzivni.

Željno iščekujemo sljedeću aktivnost!