Nastavnica Ivana Meter dobitnica Dekanove nagrade
Autor: Tanja Kolar Janković, 18. 3. 2022.

Ivana Meter, mag.med.techn., nastavnica zdravstvenih predmeta u Tehničkoj školi Virovitica, dobitnica je Dekanove nagrade Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku, odnosno Fakulteta za dentalnu medicinu i zdravstvo Osijek i to za izvrstan znanstveni rad pod nazivom ''Obilježja nomofobije među adolescentima'' koji je proveden u svrhu izrade diplomskoga rada. U samome su istraživanju sudjelovali učenici iz triju virovitičkih srednjih škola: Tehničke škole Virovitica, Katoličke klasične gimnazije s pravom javnosti u Virovitici i Strukovne škole Virovitica. Rad je predstavljen na 10. Europskom pedijatrijskom kongresu, 14. Kongresu hrvatskog pedijatrijskog društva i 13. Kongresu pedijatrijskog društva HUMS-a. Osim toga, rad je prijavljen i na „Natječaj za dodjelu Nagrade za najbolji znanstveno-istraživački rad, N/P Iva Roguljić“, u kategoriji student fakulteta na kojem je pobijedila i osvojila novčanu nagradu. Čestitamo! (gt)