Simon Brešćanski sudjelovao na novinarskom kampu projekta ''Igram, pišem, lajkam''
Autor: Tanja Kolar Janković, 8. 3. 2022.

Hrvatski školski sportski savez organizirao je trodnevni novinarski kamp za talentirane i kreativne srednjoškolce koji su ranije prošli selekcijski proces u obliku slanja vlastitih novinarskih radova te pregledavanja i bodovanja istih. Video biciklističke utrke našeg  učenika Simona Brešćanskog doveo ga je,  kao jedinog predstavnika Virovitičko-podravske županije, u Poreč gdje je zajedno s još 20 učenika iz cijele Hrvatske sudjelovao na edukaciji za sportskog novinara državnih školskih sportskih natjecanja. Simon je od 3. do 6. ožujka prošao čak 12 različitih  predavanja i radionica sa zahtjevnim zadacima na kojima je uz pomoć vrhunskih predavača savladao osnovna pravila novinarstva. Predavanja su bila vezana uz sportsko novinarstvo, snimanja, intervjue, društvene medije i medijsku pismenost.  Završni je zadatak Simon dobio u nedjelju, 6. ožujka na prvom ikada održanom Državnom natjecanju u sportskom plesu za koji je trebao snimiti video koji će uskoro i montirati te će biti spreman za ocjenu kod Marije Bobinski, koordinatorice projekta ''Igram, pišem, lajkam''.  Učenici novinari koji su prošli kamp, trajno će biti uključeni u sustav školskog sporta te će moći snimati i izvještavati sa županijskih školskih sportskih natjecanja. Osim toga, bit će pozvani i na jedno državno natjecanje tijekom ove školske godine gdje će svoje znanje stečeno na novinarskom kampu, moći primijeniti i u praksi. Naš je Simon svojom pozitivnošću, kreativnošću, željom za učenjem i napredovanjem pokazao da se trud uvijek isplati te da su sve prepreke savladive kada radiš ono što voliš. Čestitamo od srca! (gt)