Županijsko prvenstvo u rukometu za djevojke i mladiće
Autor: Tanja Kolar Janković, 4. 3. 2022.

U srijedu, 2. 3. 2022. Tehnička škola Virovitica bila je domaćinom Županijskog natjecanja u rukometu za djevojke i mladiće koje se održavalo u Osnovnoj školi Ivane Brlić-Mažuranić Virovitica.
U konkurenciji djevojaka bile su prijavljene tri ekipe: Tehnička škola Virovitica, Gimnazija Petra Preradovića Virovitica i Marul iz Srednje škole Marka Marulića u Slatini. Učenice naše škole su u prvoj utakmici pobijedile Marul 12:3 i tako ušle u borbu za prvo mjesto protiv Gimnazije. Utakmica je završila neriješeno. U izvođenju sedmeraca uspješnije su bile gimnazijalke pa je konačan rezultat bio 11:10 u korist Gimnazije. Pehar za drugo mjesto osvojile su učenice: Marija Medved, Korina Velić, Jelena Pratljačić, Helena Zeman, Aleksandra Putnik, Dorotea Dolovski, Lana Lipovac, Mia Šiljković, Androniky Mandić, Petra Poldrugač, Buga Poljak i Petra Černeli.
U konkurenciji mladića sudjelovale su četiri ekipe: Majstor iz Industrijsko–obrtničke škole u Virovitici, Tehnička škola Virovitica, Gimnazija Petra Preradovića Virovitica i Marul iz Srednje škole Marka Marulića u Slatini. Igralo se jednostrukim liga sustavom. U prvoj utakmici učenici naše škole poraženi su od Gimnazije 15:10, a u drugoj od Marula 14:10. Pobjedom u trećoj utakmici protiv ekipe Majstora 10:7 osigurali su treće mjesto. Za Tehničku školu nastupili su: Rene Velić, Jan Kovačević, Davorin Kolar, Filip Čevelak, Mihael Mežnarić, David Ivančević, Dino Špondreht, Mateo Minauf, Dominik Heller, Hrvoje Matanić, Patrik Živković i Damjan Pažin. Čestitamo! (ms)