eTwinning projekt ''Don't be a faker, be a fact checker!''
Autor: Tanja Kolar Janković, 28. 2. 2022.

Deset učenika 3. razreda tehničar za mehatroniku aktivno sudjeluje u eTwinning projektu iz engleskoga jezika pod nazivom ''Don't be a faker, be a fact checker!''.

Suradnja je to učenika i nastavnika iz triju država – Hrvatske, Turske i Moldavije, a uz našu školu,  tu je još i SŠ Marka Marulića Slatina koja je ujedno i organizator.  Radi se o zanimljivom i praktičnom projektu čiji je fokus na medijskoj pismenosti, odnosno poticanju učenika na razlikovanje stvarnih od lažnih vijesti i učenju o pravilima ponašanja u digitalnom svijetu. Projekt traje do svibnja 2022.,  a učenici su već odradili zajednički Zoom sastanak u prosincu gdje su se međusobno upoznali i odigrali Kahoot kviz o poznavanju zemalja i kultura iz kojih dolaze. Učenicima su na eTwinning TwinSpace platformi postavljeni zadaci koje trebaju riješiti tijekom određenog razdoblja, a neke su već i odradili poput ispunjavanja i analiziranja ankete, postavljanja vlastitoga avatara, izrade loga projekta i snimanja videa u kojem pojašnjavaju pojmove vezane uz medijsku pismenost.  Učenici koji sudjeluju u projektu su: Mihael Baivić, Branimir Denić, Valentino Ferić, Patrik Han,  Dominik Dejak, Patrik Mijatović, Dorian Lovreković, Mihael Štefović, Petra Černeli i David Makvić.  Upoznavanje novih ljudi, kultura i običaja te aktivna komunikacija na engleskome jeziku, osnovni su motivi naših učenika za prijavu na ovaj projekt.