Ovaj tjedan: 523
Danas: 41
Županijsko prvenstvo srednjih škola u futsalu za djevojke i mladiće
Autor: Tanja Kolar Janković, 20. 2. 2022.

Naša škola bila je domaćin Županijskom prvenstvu srednjih škola u futsalu za djevojke i mladiće. Djevojke su 16. veljače odigrale svoje utakmice. U konkurenciji djevojaka natjecalo se pet škola. Ždrijeb je odlučio da su u grupi A Strukovna škola iz Virovitice, Marul iz Slatine, Victoria iz Orahovice dok su u grupi B bile Pitomača, i Tehničar iz Virovitice. U grupi A prvo mjesto osvojila je Strukovna škola dok je u grupi B prvo mjesto osvojila naša ekipa i tako izborila finale sa Strukovnom školom. U finalu smo nažalost poraženi rezultatom 2:1, ali možemo reći da je ovo fantastičan uspjeh za naše učenice i čestitamo im na osvojenom 2. mjestu.

Dan poslije utakmice su odigrali i mladići. U konkurenciji 8 ekipa, naša škola je bila u grupi B s Marulom iz Slatine, Strukovnom školom iz Virovitice i Victoriom iz Orahovice, dok su u grupi A bile ekipe Gimnazija iz Virovitice, IOŠ Slatina, Pitomača i Majstor iz Virovitice. Naši učenici su u grupi ostvarili pobjede protiv ekipa Strukovne škole i Orahovice te im je dvoboj protiv Marula iz Slatine bio “finale prije finala.” Nažalost izgubili smo rezultatom 1:0 te smo s drugim mjestom u grupi otišli u borbu za 3. mjesto protiv IOŠ iz Slatine. No ipak je utakmica protiv malonogometaša iz Marula ostavila traga na našim učenicima te su fizički i psihički pali u utakmici za 3. mjesto koju smo izgubli 2:0 i tako završili na 4. mjestu. Iako je osvojeno 4. mjesto, možemo slobodno napisati da su naši učenici, kao i učenice, pokazali da mogu kvalitetno parirati klupskim igračima futsala i ravnopravno se nositi s njima. Čestitke svim natjecateljima, a pobjednicima sretno na Državnom prvenstvu.

Također, zahvaljujemo svim učenicima volonterima koji su pomogli u organizaciji i provedbi natjecanja.