Večer matematike i fizike
Autor: Tanja Kolar Janković, 30. 11. 2020.

Drage učenice i učenici,

ove ćemo godine petu Večer matematike i fizike u Tehničkoj školi provesti potpuno drukčije, jedino kako možemo u ovoj situaciji, a to je online.

Pozivamo vas da u četvrtak, 3. prosinca, zaigrate online kvizove i escape room sa zanimljivim zadatcima iz matematike za koje ćemo poveznice objaviti na FB-u i web stranici škole, a bit će otvorene od 8 do 22 h. Najbolje rješavače, kao i svake godine, očekuju skromne nagrade.

One koji vole geometriju pozivamo da se okušaju u izradi mandala crteža (mandale su niz različitih simboličkih likova i prikaza koji su smješteni u oblik kruga ili četverokuta oko središta, a postojale su oduvijek u gotovo svim kulturama kao simboli nastojanja čovjeka da svoj život uredi po zakonima harmonije i sklada). Više o „mandala art“ možete naći na poveznici mandala za početnike ili istražite sami. Crteže možete predati u školi do četvrtka, 3. prosinca, profesorima D. Golincu ili V. Hižman-Tržić koji će proglasiti najuspješnije i dodijeliti im skromne nagrade.

Fizičari također pripremaju online iznenađenja za četvrtak.

Pridružite nam se i otkrijte zabavnu stranu matematike i fizike !

V. Hižman-Tržić, prof.