Dan Tehničke škole Virovitica

Prigodnim programom i koncertom školskog benda svečano obilježen

Dan škole i ispraćaj još jedne generacije maturanata.

Nakon dvije godine (utorak, 24. svibnja 2022,) učenici i nastavnici uživali su u prigodnom programu koji su pripremili njihovi kolege u izvannastavnim aktivnostima.
U emotivnom govoru ravnatelj Ivan Kućan, kojega dijeli još nekoliko dana od zaslužene mirovine, nije krio zadovoljstvo što na okupu može vidjeti sve učenike škole. Prisjetio se svih onih teškoća u kojima su se našli i učenici i nastavnici radeći u uvjetima pandemije. Nije krio zadovoljstvo što se sve opet vratilo u normalu, što su i pokazali  učenici  prigodnim programom. Ravnatelj je zahvalio  svim učenicima i nastavnicima na ukazanom povjerenju i zaželio svima puno uspjeha u privatnom i profesionalnom životu.
Svečana priredba povodom Dana škole bila je  prigoda i za sumiranje svih rezultata tijekom nastavne godine kojih nije manjkalo. Tako je stručna suradnica profesorica Melita Majurec podsjetila na sve razine natjecanja i smotri iz općeobrazovnih predmeta i struke, kao i sporta, kojih je bilo od školske razine pa sve do državne.
Ove školske godine učenici i nastavnici sudjelovali su eTwining projektima, educirali se u različitim projektima  kao osnovni seminar medijacije i „Igram, pišem, lajkam“ te uspješno realizirali Međurazredni turnir Tehničke škole u futsalu 2022.
U scenskom je dijelu  dramska  družina, pod vodstvom profesorice Izabele Babić, pokazala svoj rad. Tako su nastupili Tea Golić pjevnim monologom  Mama zna sve u ulozi Mother Gothel iz animiranog filma Vrlo zapetljana priča i Valentino Pinter kao šarmantni Fulir iz kultnog hrvatskog filma Tko pjeva, zlo ne misli.
Priredba je završila koncertom školskog benda Flegma koji je i ovom prigodom pokazao koliko su mladi glazbenici  talentirani. Jaki i izražajni vokali djevojaka, uz virtuoznu pratnju pokazali su koliko je važan entuzijazam i ljubav prema glazbi. Uz podršku i stručno vodstvo profesora Luke Mlinarića, školski bend Flegma postat će nova (ne samo školska) glazbena zvijezda s repertoarom od soula do bluesa.