Inovativnost, funkcionalnost, estetika i nove tehnologije
Autor: Tanja Kolar Janković, 17. 10. 2018.

U petak, 12.10.2018. učenici III. razreda drvodjeljski tehničar dizajner  posjetili  su Muzej za umjetnost i obrt i Međunarodni sajam AMBIENTA 2018.  pod stručnim vodstvom prof. Jasmine Fijale. Na Ambijenti su stekli nova znanja o:
-primjeni novih materijala i tehnologija u izradi drvnih proizvoda

-ulozi i primjeni suvremenog dizajna na konkretnim drvnim proizvodima

-trendovima u razvoju namještaja, pratećoj opremi i suvremenoj tehnologiji u drvno-tehnološkim procesima.

U Muzeju za umjetnost i obrt razgledali su zbirku starog namještaja koja broji gotovo 2000 predmeta  od gotike  pa do suvremenog dizajna. Posjet su završili obilaskom zbirke bjelokosti i satova. Osim ugodnog druženja učenici su ovim posjetom stekli nove spoznaje i saznanja koja će moći primjenjivati u osobnom i stručnom usavršavanju u daljnjem školovanju.

Maja Farkaš, 3.D