Učenici 5. m razreda, uz stručno vodstvo nastavnice strukovnih predmeta Ivane Marek Đurđević, mag. med. techn., već treću godinu zaredom provode projekt „Prevencijom do zdravlja u VPŽ“.
U sklopu projekta učenici obilaze kućanstva na području općine Špišić Bukovica s ciljem edukacije stanovništva o važnosti odaziva na nacionalne preventivne programe. Kroz neposredan razgovor s mještanima informiraju građane o značaju preventivnih pregleda te ih potiču na brigu o vlastitom zdravlju i pravovremenu prevenciju bolesti.
Ovim projektom učenici ne samo da primjenjuju svoja stručna znanja u praksi, već i aktivno doprinose podizanju svijesti o važnosti prevencije i očuvanja zdravlja u lokalnoj zajednici.
Uspješno završen projekt „Zeleni tragovi – Digitalni herbarij Virovitičko-podravske županije“
U utorak, 23. lipnja 2026. godine, u Gradskoj knjižnici i čitaonici Virovitica održano je javno predstavljanje projekta „Zeleni tragovi – Digitalni herbarij Virovitičko-podravske županije“, inovativnog projekta koji objedinjuje medijsku i informacijsku pismenost,...











