Ovaj mjesec: 1980

Međunarodni posjet na Valentinovo
Autor: Tanja Kolar Janković, 16. 2. 2018.

Učenici Tehničke škole Virovitica posjetili Kaposvári SZC Dráva Völgye srednju školu iz Barcsa

Na Valentinovo, učenici prvog, drugog i trećeg razreda medicinskog i elektro usmjerenja, posjetili su svoje kolege iz Barcsa kako bi uveličali priredbu povodom Valentinova. U bogatom program punom glume, pjesme, plesa  i zabave  sudjelovali su i učenici Tehničke škole, koji su odlučili svoje kolege počastiti romantičnom pjesmom Someone like you. Pjesmu je otpjevala Lucija Kiš, učenica 1. razreda smjer medicinska sestra/tehničar opće njege,  dok su gitare svirali profesor Luka Mlinarić i Manuel Kolak, učenik 3. razreda smjer elektrotehničar. Nakon službenog dijela programa, uslijedio je onaj još zabavniji- karaoke.  Domaćini su pjevali pjesme na hrvatskom dok su učenici iz Tehničke škole pjevali pjesme mađarskih izvođača. Osim na mađarskom i hrvatskom, glasno se pjevalo i na njemačkom te engleskom jeziku. Učenicima su se rado pridružili i nastavnici. Smijeha i zabave nije manjkalo, a suradnja dviju škola nastavlja se i dalje kroz zajednički  EU projekt ''Zaboravljene šumske voćkarice''.