Ovaj mjesec: 1997

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Tanja Kolar Janković, 20. 10. 2017.

I ove godine povodom  Dana kruha – dana zahvalnosti za plodove zemlje u Tehničkoj školi Virovitica organizirana je  mala  svečanost. Uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha, zahvalili smo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine bili podareni.

Za blagdanski ugođaj u školskom holu pobrinuli su se učenici 1. M., 2. M i  2. DTD.

Učenici 1. M i 2. Š pripremili su prigodan program u kojem su podsjetili na sve blagodati kruha i njegovu simboliku u svakodnevnom životu. Podsjetili su na važne činjenice o bacanju hrane i posljedice  gladi u svijetu. Ovom prigodom zahvaljuju učenicama 4. KO Industrijsko-obrtničke škole Virovitica i  nastavnici Nikolini Dubac, koje su učenicama izradile tradicijske frizure.

I vrijedne majke i bake pobrinule su se da blagdanska trpeza obiluje krušnim i tradicijskim proizvodima virovitičkoga kraja. Nakon programa i razgledanja izložbe, učenici su degustirali i uživali u delicijama koje su za njih pripremili.  Još jednom veliko hvala majkama i bakama što svakodnevno kuhaju,  peku i okrepljuju dušu svojim delicijama.

Uživajte u  fotografijama koje će vam dočarati bar dio atmosfere, a mirise i okuse zamislite samiJ (I.V., fotografije G.T.)